Pääsisältö
Backman, Elina

Kun kuningas kuolee

Kun kuningas kuolee

Hinta nyt11,30 €
(9,96 € alv 0 %)

Kuvaus

Selvittämätön teinitytön kuolema 30 vuoden takaa vie toimittajan rakkauden ja vaietun julmuuden jäljille.
Dekkarisarjan avaus on kuin kirpeä karkki.

Saana on saanut potkut, mutta hän olikin jo palamassa loppuun klikkijournalistina. Kesä tädin luona Hartolassa kuulostaa ihanalta mahdollisuudelta ottaa rennosti ja palautua. Kun Saana alkaa kaivella 30 vuotta aiemmin kuolleen teinitytön tapausta, pikkukaupungin rauha järkkyy.
Suomenlinnan Kuninkaanportista löytyy polttomerkitty ruumis, ja rikosylikomisario Jan Leino tiimeineen hälytetään paikalle. Janin elämä on taitekohdassa, mutta työnsä hän osaa. Tutkimus kuitenkin polkee paikallaan, ja Jan pelkää, että Suomenlinnan murha on vasta alkua.

Muut formaatit tai variantit

Määrä

Lukumäärä
Pehmeäkantinen kirja
Varastotuote, saatavilla

Nimeke
Kun kuningas kuolee
Tekijät
Backman, Elina (Kirjoittaja)
Tuotetunnus
9789511412519
Tuotemuoto
Pehmeäkantinen kirja
Ilmestymispäivä
23.2.2021

Kust. tuotetunnus
17X2
Kustantaja
Otava
Sarja
Saana Havas 1
Painos
2025
Julkaisuvuosi
2021
Kieli
suomi
Sivumäärä
495
Tuoteryhmät
Otava Kirjallisuus
Pokkarit
Kirjastoluokka
T84.2 Suomenkielinen kertomakirjallisuus
Avainsanat
dekkarit, sarjamurhaajat, selvittämättömät rikokset, Hartola, Helsinki, Suomenlinna, rakastuminen, kartanot, hyväksikäyttö

Katso myös näitä tuotteita