Pääsisältö

Rantamala, Anna

Muumilaakson neuleet

Muumilaakson neuleet

Hinta nyt41,50 €
(36,56 € alv 0 %)

Kuvaus

Muumilaakson hahmot valloittavissa neuleissa.

Neulo Muumi-aiheisia puseroita, takkeja ja asusteita! Inspiroivan kirjan ihanissa neulekuoseissa seikkailevat Muumipeikko, Nuuskamuikkunen, Pikku Myy, Mörkö ja monet muut Tove Janssonin rakastetut hahmot. Neulekuviot toteutetaan kirjoneuleella, intarsialla ja silmukoimalla. Mukana on myös yksinkertaisempia, kuviottomia neuleita, kuten Pikku Myyn punainen mekko sekä Tuu-Tikin raitapaita ja lakki.

Neuleita on sekä aikuisille että lapsille, ja ohjeet on laadittu usealle eri koolle. Kaikki neuleet on suunniteltu Novitan langoille.

Huom. Kirjan 1. painoksessa s. 91 on virhe: Muumi-puseron pohjavärin ohuen ja paksun langan menekit ovat väärin päin.

Määrä

Lukumäärä
Kovakantinen kirja
Varastotuote, saatavilla

Nimeke
Muumilaakson neuleet
Tekijät
Wallendahr, Anna (Valokuvaaja)
Rantamala, Anna (Toimittaja)
Tuotetunnus
9789511505549
Tuotemuoto
Kovakantinen kirja
Ilmestymispäivä
13.8.2025

Kust. tuotetunnus
1LLW
Kustantaja
Otava
Painos
2. painos, 2025
Julkaisuvuosi
2025
Kieli
suomi
Sivumäärä
168
Tuoteryhmät
Otava Kirjallisuus
Tietokirjat
Elämäntyyli, harrasteet ja vapaa-aika
Taide ja viihde
Kirjastoluokka
65.43 Neulonta
YSO - Yleinen suomalainen asiasanasto
käsityöt, mallit (mallintaminen), aiheet, satuolennot, muumit, neuletyöt, kirjoneuleet, intarsia, kirjonta
Avainsanat
muumit, käsityöt, käsityömallit, käsityöohjeet, muoti, neuletyöt, neulonta, vaatteet, sukat, lapaset, kaulurit, päähineet, puserot, villatakit, huivit

Katso myös näitä tuotteita